Kryształ górski to odmiana kwarcu. Jest minerałem dość pospolitym jednak pomimo tego rzadko zdarzają się kawałki, które nadają się do dalszej obróbki. Wyrabiamy z niego szklanki, wazy, biżuterię, a także kule do wróżenia. Minerał ten już od dawna fascynuje ludzkość, zarówno poprzez swój piękny wygląd jak i niezwykłe właściwości.

Kryształ górski – jak rozpoznać?

Kryształ górski możemy rozpoznać poprzez zbadanie jego właściwości fizycznych. Przede wszystkim prawdziwy kryształ jest dużo cięższy niż uformowane na jego kształt szkło. Wykazuje się też o wiele większą niż szkoło przejrzystością, a kiedy go uderzymy wydaje dźwięk dużo wyższy i bardziej melodyjny. Aby jednak skorzystać z tych właściwości musimy mieć już trochę doświadczenia. Jak więc niezawodnie odróżnić szkło od kryształu? Możemy posłużyć się tutaj twardością obu substancji. Kryształ jako minerał bardzo twardy będzie w stanie zarysować stalowy przedmiot, jednak sam nie zostanie przez niego zarysowany. Oryginalny minerał można również rozpoznać po tym jak się przełamuje. Kryształ nie wykazuje łupliwości, co w praktyce oznacza, że przełamany tworzy w miejscu pęknięcia kształt zbliżony do muszelki.

Kryształ górski – właściwości

Kryształ jest minerałem nadzwyczaj odpornym na działanie kwasów i zasad oraz wyjątkowo twardym. Kryształy takie posiadają jednak dużo więcej niż proste fizyczne właściwości. Uznawane są za kryształy lecznicze, mające moc akumulowania energii swojego otoczenia. Dzięki odpowiednio przygotowanemu (oczyszczonemu) kryształowi możemy oczyścić swoją duszę, ciało, a także otoczenie. Jego dokładne właściwości zależą od energii, którą w sobie zgromadził.

Kryształ górski – oczyszczanie

Wydobycie z kryształu jego niezwykłych właściwości wymaga jego wcześniejszego przygotowania. Powinniśmy naładować go energią co musi poprzedzać jego oczyszczenie z wszelkich negatywnych mocy. Najlepszą metodą na oczyszczenie kryształu jest zamoczenie go w roztworze soli. Ważne jest aby użyć soli jak najbardziej naturalnej. Roztwór powinien być mocno nasycony. Im dłużej będziemy trzymać kryształ w soli tym mocniejsze będzie jego oczyszczenie, nie wolno jednak przekraczać 7 dni.

Po przeprowadzeniu oczyszczania możemy rozpocząć przekazanie kryształowi określonego rodzaju energii. Powinniśmy, trzymając go w dłoniach, starać się przekazać mu swoje myśli oraz odczucia. To jaką energię skierujemy do jego wnętrza będzie warunkować jego właściwości. Może stać się naszym kamieniem leczniczym lub pomagać nam w realizacji postawionych celów. Tak naładowany zawsze będzie wspierać nas swoją wewnętrzną energią. Jeżeli będziemy odpowiednio dbać o nasz kryształ na pewno odwdzięczy nam się wszystkim co najlepsze.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *