Kamienie o magicznych właściwościach znajdują się w asortymencie każdego szanującego się ezoteryka. Niektóre z nich cechują się zbawiennym wpływem na człowieka, który trzyma je w bezpośrednim pobliżu. Ezoterycy wykorzystują je do rozmaitych rytuałów. Jednym z najskuteczniejszych kamieni magicznych jest czarny turmalin. Nie obędzie się bez niego żaden parapsycholog i praktyk białej magii. Jakie właściwości decydują o jego wykorzystaniu? Czym się charakteryzuje? Gdzie można go nabyć? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w dalszej części artykułu.

Wampiryzm energetyczny a czarny turmalin

Kontakt z ludźmi w większych skupiskach jest nieunikniony. Nie wszyscy posiadają dobre intencje. W środowisku zawodowym zawsze znajdą się osoby zawistne, a zazdrosne o sukcesy zawodowe. Tacy ludzie mogą próbować nam zaszkodzić. W najbliższej rodzinie i w gronie znajomych mogą pojawić się jednostki, które świadomie lub nie, mogą wysysać z nas energię witalną. Przed toksycznymi ludźmi istnieje skuteczna ochrona. Ezoterycy i osoby praktykujący białą magię, mając świadomość, jak działa czarny turmalin, zdają się go stosować na co dzień. Kamień ten chroni przed skutkami wampiryzmu energetycznego, manipulacjami i mobbingiem. Nic więc dziwnego, że dedykowany jest wszystkim ludziom narażonym na przyjęcie solidnej porcji negatywnych fluidów, a więc parapsychologom, ezoterykom, wróżkom, politykom, dyplomatom, detektywom czy policjantom.

Magiczne właściwości czarnego turmalinu

Czarny turmalin potrafi zdziałać cuda i jest doceniany za właściwości ochronne. Jak zostało już wspomniane, chroni przed atakami psychicznymi ze strony toksycznych ludzi. Potrafi również oddziaływać na klarowność naszych myśli i zmotywować do działania. Wśród wielu jego zbawiennych mocy znajdzie się wpływ na stan naszych emocji. Czarny turmalin łagodzi stres i usuwa niepewność. Właśnie z tego powodu stosowany jest między innymi w sytuacjach kryzysowych, gdzie wymagana jest determinacja, odwaga i spokój ducha. Ezoterycy wymieniają kolosalny wpływ czarnego turmalinu na aktywację pierwszego czakramu, czakramu podstawy. Co wiemy o pierwszym czakramie? Mieści się on u podstawy kręgosłupa i gromadzi potrzebną nam energię. Stąd niepośledni charakter tego kamienia. Minerał ten chroni właściciela przed negatywnymi skutkami promieniowania elektromagnetycznego. Z tego też tytułu warto umieszczać go nieopodal sprzętu kuchennego, np. mikrofalówek. Kamień ten nie tylko chroni, ale i oczyszcza.

Właściwości turmalinu upowszechniła medycyna niekonwencjonalna, również ta wywodząca się z ludowych obrzędów i legend. Dostrzeżono w tym  minerale przede wszystkim cechy ochronne i uzdrawiające. Zadaniem turmalinu jest ochrona jednostki przed negatywną energią przepływającą z zewnątrz. Kamień odpycha ją a nawet jest w stanie przekształcić w energię pozytywną, kojącą.

Osoba nosząca na szyi talizman z wtopionym turmalinem blokuje jego siłą ataki innych ludzi mogące mieć wpływ na naszą psychikę i odrzuca ich negatywną energię. Dlatego powinny go nosić osoby, które mają w swoim życiu prywatnym czy zawodowym styczność z ogromną rzeszą osób i narażone są na nieustanną krytykę.

Turmalin wpływa pozytywnie na nasz nastrój, czystość umysłu, koncentrację oraz pamięć. Łagodzi stres, usuwa lęki, również te tzw. irracjonalne, wykorzystując siłę negatywnej energii i przekształcając ją w pozytywną aurę. Jeden z odcieni krzemionki – czarny turmalin, chroni nasz orgazm przed elektromagnetycznym promieniowaniem.

Czarny turmalin – oczyszczanie

Wykorzystując ten kamień magiczny, możemy oczyścić aurę wokół siebie i poprawić wibrację powietrza. Przykładowo jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z wpływów promieniowania elektromagnetycznego emitowanego przez sprzęt kuchenny bądź telewizor.  Za pomocą czarnego turmalinu następuje oczyszczanie organizmu z toksyn oraz metali ciężkich. Nie da się przecenić zbawiennego wpływu czarnego turmalinu na funkcjonowanie naszego organizmu i samopoczucie.

Turmaliny należą do grupy krzemianów, większość z nich to minerały rzadkie lub bardzo rzadkie. Ich nazwa pochodzi od syngalskiego słowa turmali nazywającego zdolność do przyciągania popiołu do ognia. Od setek lat turmalin znany jest jako kamień chroniący przed złym urokiem, rzucanym na nas przez złych i zawistnych ludzi. Dzisiaj powszechnie używany jest w jubilerstwie z uwagi na swój głęboki, czarny kolor doskonale komponujący się ze złotą lub srebrną oprawą.

Turmalin – przeciwwskazania

Nie zanotowano do tej pory wyraźnych przeciwwskazań do noszenia turmalinu przy każdej okazji, a nawet na stałe. Z mocy krzemionki może korzystać każda osoba, która czuje potrzebę ochrony przed negatywnymi emocjami innych osób. Kamień można nosić w postaci biżuterii męskiej lub damskiej lub po prostu w kieszeni, by czerpać nieustannie z niego siłę do pokonywania każdego dnia. Wystarczy sama jego obecność, by oczyszczał umysł i wspierał jego koncentrację.

Wyroby biżuteryjne z zastosowanie turmalinu są bardzo efektowne i zwracają uwagę swoją urodą. Mogą posiadać wszystkie kolory, żółte, zielone, brunatne, wielobarwne, czerwone. Jednym z najefektowniejszym odcieniem w jakim występuje turmalin jest głęboka czerń. Każdy z kolorów krzemionki pasuje do połączeń ze złotem, żółtym i białym czy srebrem. Efektownie prezentuje się w postaci zawieszki do naszyjnika, ale pięknie wygląda też w pierścionku czy kolczykach. Łatwo znaleźć formę najlepszą dla swojej estetyki i najintensywniejszą w działaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czarny turmalin-gdzie kupić?

Wraz z rozwojem sprzedaży internetowej znacznie łatwiej jest nabyć rozmaite przedmioty magiczne. Na pytanie o to gdzie kupić czarny turmalin odpowiedzieć można jednoznacznie, w sklepach internetowych oferujących produkty o charakterze magicznym. Wiele witryn sklepowych w Internecie oferuje sprzedaż czarnego turmalinu. Kamień ten znaleźć można ot, chociażby na allegro bądź w sklepach sprzedających przedmioty ezoteryczne. Można się w niego zaopatrzyć za pośrednictwem sklepu na stronie CzaryMary.pl.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *